Sisteminizde Flash Yüklü Olmalıdır!

Get Adobe Flash player

Sisteminizde Flash Yüklü Olmalıdır!

Get Adobe Flash player

“Bu grubu örnek alın”03/06/2012

“Bu grubu örnek alın”
Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi’nin kuruluşunun altıncı yıl dönümü Alyans Düğün Salonu’nda verilen yemek ve konserle kutlandı.
Facebook'ta Bu Haberi Paylaş Tüm Haberler

“Bu grubu örnek alın”

 Vali Erdoğan Bektaş;

“Bu grubu örnek alın”

 

* Kastamonu Anadolu Grubu’nun ortak iş yapabilme konusunda örnek alınması gerektiğini ifade eden Vali Erdoğan Bektaş, “Geçmişte Kastamonu’da ortaklık konusunda bazı olumsuzluklar yaşanmış. Bütün bunlara rağmen Anadolu Hastanesi Grubu’nun başarılı gidişi kamuoyunca yakından izleniyor. Grubun attığı adımlar örnek oluyor ve örnek de alınıyor. Ben kamuoyunun grubu yakından izlemelerini istiyorum” dedi.

* Kastamonu Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Celal Civcioğlu da şirket olarak yapmış oldukları hizmetleri anlattı. Civcioğlu, “Belki farklı yörelerin insanıyız. Yaşama farklı bakışlarımız var. Problem çözme yöntemlerimiz farklı. Ancak, Anadolu insanının tarih boyunca yakaladığı başarıların formülünü yakalamaya çalışıyoruz. Bunun adı çokluk içinde birliktir  Şirket felsefemizin ana dinamikleri bu anlayışın üzerine oturmuştur” diye konuştu. 

 

Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi’nin kuruluşunun altıncı yıl dönümü Alyans Düğün Salonu’nda verilen yemek ve konserle kutlandı.

Kastamonu Anadolu Grubu’nun altıncı kuruluş yıl dönümünde konuşan Vali Erdoğan Bektaş, ortak iş yapabilme konusunda Anadolu Grubu’nun örnek alınması gerektiğini, ortaklık kültürünün ülkemizde çok farklı evrelerden geçtiğini söyledi.

Özel hastanecilik işinin oldukça sıkıntılı bir iş olduğunu, alınan yeni kararlara rağmen Özel Anadolu Hastanesi’nin başarılı işler yaptığını vurgulayan Vali Bektaş, “Kastamonu Özel Anadolu Hastaneleri işe bir hastane açarak başladı. Daha sonra ikinci hastanesini ve diğer yatırımlarını yaptı. Üstelik, tarım ve hayvancılık gibi farklı bir sektöre de girdi. Herkes bu grubun ortaklık anlayışını örnek almalı” dedi.

Bir dönem ülkemizden Almanya’ya çalışmak için gidenlerin olduğunu, bunlardan bazılarının geriye dönüp bazı toplu hareketlerde bulunduğunu ifade eden Vali Erdoğan Bektaş, o süreçte yaşananlardan kendisinin çok şeyler öğrendiğini belirtti. Sağlam temeller üzerine kurulan ortaklıkların mutlaka başarıya ulaştığını, projelerin seçimine de dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Bektaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sıkça holdinglerin oluştuğu dönemlerde nasıl olsa vatandaştan para geliyor düşüncesiyle bir çok fabrikalar kuruldu. Sonucunda bir çok insan mağdur oldu. Bunlar ortaklık kültürünün ve bilincinin oluşması açısından tarihteki yerini aldı. Herkes kendi başına bir şey yapamaz. Yiğit düştüğü yerden kalkar diyorlar. Nereden düştüysek oradan kalkacağız. Nerede zaaf varsa tecrübeleri değerlendirerek, problemlerden arındırılmış ortaklık yapıları oluşturacağız. Bunun başka yolu yok.”

Ülkemizde yapılan ilk büyük hastanelerin adına genelde ‘Numune’ konduğunu, devletin hastane kurarken hangi mantıkla olaya yaklaştığının da bu isimlerden anlaşıldığına dikkat çeken Vali Bektaş, bazı şeylerin devlet anlayışıyla yürütülemeyeceğinin yeni yeni öğrenildiğini ifade etti. Özel sektörün ülke genelinde çok önemli başarılara imza attığını da hatırlatan Bektaş, “Gelecekte sağlık sektörü tamamen özel girişimciye teslim edilebilir. Ya da devlet hastanelerindeki bazı bölümler tamamen özel sektöre devredilebilir” dedi.

Kastamonu Anadolu Grubu’nun altıncı kuruluş yıl dönümünün kutlandığı salona bakıldığında şirketin kamuoyunda bıraktığı izlerin net bir şekilde anlaşıldığını, grubun projelerinin kamuoyunca yakından izlendiğinin gözler önüne serildiğini belirten Vali Erdoğan Bektaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçmişte Kastamonu’da ortaklık konusunda bazı olumsuzluklar yaşanmış. Bütün bunlara rağmen  Anadolu Hastanesi Grubu’nun başarılı gidişi kamuoyunca yakından izleniyor. Grubun attığı adımlar örnek oluyor ve örnek de alınıyor. Ben kamuoyunun grubu yakından izlemelerini istiyorum. Olası bir yanlışları olursa, acımasızca eleştirilerini de ortaya koysunlar. Çünkü bu saatten sonra bu grubun girişimleri, projeleri, ortaklarının değildir. Bütün Kastamonu’nun dur. Artık herkesin grubun yapacağı projelerin üzerinde hakkı var. Ama grubun yanlış yapmaya hakkı yok. Yanlış yaptıklarında sadece kendi batmazlar, şehri batırırlar. Bizlere düşen, başarılarını sonuna kadar alkışlamak ve elimizden gelen desteği vermek.”

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Yılmaz’ın da bir konuşma yaptığı gecede, Kastamonu Anadolu Grubu’nun yapmış olduğu faaliyetleri şirket yönetim kurulu başkanı Dt. Celal Civcioğlu anlattı.

2006 yılında Olukbaşı Özel Anadolu Hastanesi ile yola çıktıklarını, 140 kişi ile başladıkları istihdam sayısının bu gün 460’a ulaştığını söyleyen Dt. Celal Civciloğlu, hastanelerindeki yatak kapasitelerinin ise 125’e çıktığını söyledi.

Kastamonu Anadolu Grup olarak sağlık sektörü dışında da yatırama girdiklerini, tarım ve hayvancılık alanında yapmış oldukları yatırımlarında da yüzde 80’lik fiziki gerçekleşmenin sağlandığına işaret eden Civcioğlu, “Belki farklı yörelerin insanıyız. Yaşama farklı bakışlarımız var. Problem çözme yöntemlerimiz farklı. Ancak, Anadolu insanının tarih boyunca yakaladığı başarıların formülünü yakalamaya çalışıyoruz. Bunun adı çokluk içinde birliktir. Milletimiz zaman zaman sıkıntılar yaşasa da dünyaya hükmettiğimiz dönemlerde hakim olan anlayış budur. Şirket felsefemizin ana dinamikleri bu anlayışın üzerine oturmuştur” dedi.

Kastamonu’nun her meselesinin kendilerini ilgilendirdiğini, Kastamonu’da doğanlar ile doyanların arasında asla fark gözetmediklerini vurgulayan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Celal Civcioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kastamonu’nun sağlık kenti olması konusunda, yeni devlet hastanesinin ve özellikle tıp fakültesinin öneminin farkındayız. Bu sağlık yatırımlarının biran önce faaliyete geçmeleri temennimizdir. Ülkenin ve ilin gerçeklerine uygun bir şekilde oluşacak yapılanmaları sonuna kadar destekliyoruz. Politik mülahazalardan uzak, gerçekçi sağlık yatırımları gerek özelde ve gerekse de kamuda yapılsın, memleketimizin önünün açacak lokomotiflerdir. Kamu ve özelde ki paydaşlarımızla birlikte bölgenin sağlık yükünü son altı yıldır omuzlamış vaziyetteyiz. Geçen altı yılda ilimizdeki sağlık hizmetlerine ve özellikle sağlık hizmeti anlayışına önemli katkılarımız olduğunu düşünüyoruz.

Kamu yatırımları ile birlikte, özel sektör yatırımlarının da mutlaka desteklenmesi gerektiği kanaatindeyim. Yatırımcı arayışı içinde olunması gerekli. Özellikle İstanbul’daki potansiyelin, Kastamonu ile buluşturulması ilimiz için çok önemlidir. Sayın Valimizin bu yöndeki işadamı yaklaşımını çok olumlu buluyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Siyaset alanını bürokrasinin ve sivil toplum örgütlerinin, gelecek kaygısından uzak, hesapsız bir şekilde gerek kamu yatırımlarında, gerekse özel yatırımlarda birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmesini bekliyoruz. Bu konudaki adımlara minnettarız. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, olumlu hizmetlere her zaman destek olan siyasilerimize. Bürokratlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına ve çok değerli Kastamonu halkına teşekkürlerimizi sunuyorum.  Yapılan her hayırlı yatırımda, desteklerini esirgemeyen Kastamonu basınına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Anadolu Grup’un yaş günü gecesi TRT sanatçısı Bahadır Özüşen’in konseriyle son buldu.